wielkie święto małego człowieka / urodziny i zabawki Janod

Featured W trzecich urodzinach jest coś niezwykle wzruszającego. Oto mały człowiek minął magiczną granicę, umie mówić, ma własne zdanie, zainteresowania, jest prawie samodzielny i zmierza do przedszkola. Świeczkę z rakietą na torcie (oczywiście) czekoladowym zdmuchnął elegancki chłopaczek. Świętował ze swoim przyjacielem, jak go nazywa, a po zabawie zabrał nas wszystkich na przejażdżkę konikami po krakowskim rynku.

I prezenty! Mały człowiek dostał książki, fantastyczną mapę świata z pinezkami i dwie wyjątkowe zabawki Janod, wóz strażacki DIY i wymarzoną rakietę od swojego małego przyjaciela.

Rzadko zachwycają nas zabawki, ale te naprawdę nam się podobają. Są pięknie zaprojektowane, wykonane z drewna, solidne. Bezpieczne i odpowiednie do zabawy dla trzylatka. Sprawiają małemu dużo radości, odwołują się do atrakcyjnych tematów, inspirują do kreatywnej zabawy. Od urodzin ugasiliśmy już sporo pożarów różnej natury, zastanawiając się nad przeżyciami strażaków (nie mają narysowanych buziek). Może któryś z nich jest kobietą? Snujemy rozważania o lotach w kosmos i uśmiechniętym astronaucie pilotującym rakiętę.

Zabawa wozem jest ciekawa również dla nas (tak, istnieje niebezpieczeństwo przejęcia zabawki z rąk dziecka), można go rozłożyć na części pierwsze. Budowa wozu dla trzylatka jest wyzwaniem, ćwiczy szereg umiejętności. Od planowania, poprzez zdolności manualne, posługiwanie się narzędziami, aż po precyzyjne nazywanie poszczególnych elementów, kolorów. Uczy współpracy, konfrontuje z własnymi umiejętnościami i ograniczeniami. I wóz super fajnie wygląda, kiedy mały człowiek ciągnie go za sobą trzymając za sznureczek.

Dziękujemy Janod Polska za nadzwyczajny prezent! Więcej informacji o marce dostępne jest również na profilu Facebook.

M&J

comments powered by Disqus